Choď na obsah Choď na menu

Ako tipovať a pravidelne zarábať? 9 overených rád od profi tipéra

Tipovanie vám môže zaistiť druhý príjem. Stačí dodržať jednoduché zásady a naučiť sa, ako tipovať.

Zabudnite na rýchle zbohatnutie. Ziskové tipovanie je maratón, nie šprint. Ani profi tipér sa nevyhne sérii prehier. Ale nezlomia ho ani mentálne, ani finančne. Pretože má systém, ktorý mu zabezpečí dlhodobý profit.

Osvojte si týchto 9 rád. Pomôžu vám, keď odoberáte tipy od skúseného tipéra, ale aj pri výbere vlastných tipov.

 

1. Tipujte online

Predstavte si, že dostanete tip a musíte utekať do pobočky. Tam zistíte, že kurz je už oveľa nižší a tip stratil hodnotu.

Ušetrite čas a vytvorte si online stávkové konto. Registrácia je rýchla. Navyše, čaká vás aj vstupný bonus. Získate prístup k stávkam naživo a stihnete podať taký kurz, ktorý vám odporúča váš obľúbený stávkar. A to je kľúčové, aby ste dosiahli rovnaký profit ako on.

 

2. Na live stávky však pozor

Stávky naživo majú jasné výhody. Umožnia vám reagovať na priebeh zápasu, často aj na základe priameho prenosu.

Live stávky však môžu zapríčiniť stratu disciplíny. Tu treba naozaj vedieť, ako tipovať. Pretože práve disciplína zdobí každého profi tipéra.

Nenechajte sa zlákať množstvom stávkových príležitostí. Vykašlite sa na tipy „kto vyhrá ďalšie podanie“ v tenise alebo „kto bude mať výkop“ vo futbale.

 

3. Vyberte si overený servis

Dnes máte na výber širokú paletu tipérov, ktorí ponúkajú tipy za peniaze. Môžete zarábať bez toho, aby ste tipovaniu venovali toľko času, koľko mu venujú profíci.

Avšak dobre si premyslite, do čoho investujete. Sú to vaše peniaze. Pýtajte si štatistiky za dlhé obdobie. Neuverte krátkej zelenej sérii, ktorá sa podarí aj menej spoľahlivým stávkarom.

Chcete dosiahnuť zisk. Musí ho dlhodobo vykazovať aj tipér, ktorého ste si vybrali.

Našim klientom sme za 6 rokov zarobili vyše 15 000 eur.

 

Tipujte a vyhrávajte s nami!

Ponuku tipov nájdete v sekcií úvod.

 

4. Vyčleňte si peniaze na tipovanie

Určte si konkrétnu sumu, ktorú použijete na tipovanie – tzv. bank. Aký vysoký má byť?

 - taký nízky, aby neovplyvnil vaše domáce financie

- zároveň taký vysoký, aby vás mrzelo, keď prehráte

Aby ste si udržali finančnú disciplínu, výšku vkladov na jednotlivé tipy prispôsobte výške banku. Nemôže sa stať, že máte bank 500 eur a hneď na prvý tip vložíte stovku. To je príliš vysoká suma. Bank musí vydržať aj sériu prehier.

 

5. Ako tipovať a zarábať? Nastavte si správny systém vkladov

Na každý tip môžete staviť rovnakú sumu, ale výška vkladu sa môže aj líšiť podľa hodnoty tipu.

Ak odoberáte tipy od overeného stávkara, dodržte jeho systém vkladov. Stavte aj rovnaký kurz a dosiahnete to, že jeho a vaše štatistiky sa budú zhodovať.

To je základný predpoklad, aby ste si osvojili, ako tipovať a zarábať.

 

6. Zvýšte pravdepodobnosť výhry

Zabudnite na tikety s desiatimi tipmi za euro. Na tiket patrí jeden tip. Maximálne dva. Každý ďalší zápas vám znižuje šancu na úspech.

Áno, všetci sme už videli tikety, kde vyšlo 20 tipov naraz a šťastný tipér sa tešil z 10-tisícovej výhry. To sa však podarí jednému z milióna.

Nechcete si predsa donekonečna trhať vlasy, že vám zas ušiel jeden zápas.

 

7. Keď prehráte, nesnažte sa to hneď napraviť

Prehry patria k tipovaniu. Potlačte prirodzenú ľudskú chamtivosť a vymeňte ju za trpezlivosť a disciplínu.

Uvedomte si, že tipujete dlhodobo. A dlhodobo chcete byť v zisku. Jeden alebo dva zlé dni vám nemôžu pokaziť plusové štatistiky.

Tipéri sa po prehratom zápase často uchýlia k nepremyslenému tipu s nádejou, že opäť vyhrajú. Úspešní stávkari, ktorí vedia, ako tipovať, nerobia túto chybu.

 

8. Nehľadajte podvod za každým prekvapením

Akceptujte, že môžete prehrať aj vtedy, keď to vôbec nečakáte. Šport je niekedy nevyspytateľný. Inak by boli všetci tipéri bohatí.

Stávkari po prekvapení často zúria, že zápas bol predaný. Áno, aj to sa občas deje. Ale vy to ani neovplyvníte, ani nedokážete. Nestrácajte zbytočne energiu.

Športové tipovanie však nie je ruleta. Šťastie vám môže pomôcť, ale nehrá hlavnú úlohu. Výhra alebo prehra väčšinou nie je o náhode. A na prekvapenia sa nedá pravidelne vyhovárať. Ak to váš tipér robí, vyberte si iného.

 

9. Zapíšte si vlastné štatistiky

Vytvorte si prehľadnú štatistickú tabuľku. Nerátajte len počet výherných a nevýherných tipov. Väčšiu výpovednú hodnotu má čistý zisk. Do stĺpcov v Exceli zadajte tieto položky:

- dátum zápasu

- názvy tímov

- tip

- kurz

- vklad

- výhra/prehra

- zisk

Ako tipovať tak, aby ste zo spolupráce s tipérom vyťažili ešte viac? Do tabuľky si zapíšte aj šport alebo konkrétnu ligu. Po istom čase pomocou filtra zistíte, v ktorých športoch a ligách sa vášmu tipérovi darí viac a v ktorých menej. A podľa toho upravíte napríklad výšku vkladu.

 

Tipujte a vyhrávajte s nami!

Aktuálnu ponuku tipov nájdete v sekcií úvod.